Pagrindinis meniu

Apie savo protėvius mes norime turėti kuo daugiau įvairių žinių, nes visada įdomu žinoti, kas jie tokie buvo, iš kur kilę, kur gyveno, ką veikė ir pan.

Lietuvos genealogijos ir heraldikos draugija

VIRTUALUSIS ARCHYVAS

   


PAGALBA BEIEŠKANT

Žinynas bus plečiamas. 2012-07-13 buvo 512 įrašai. Pageidaujančius jį papildyti, prašom rašyti tinklaraštininkei.

Žinynas "Dvarai - vietovė - savininkas"

AB,C,  D,E,F,  G,I,J,  K,  L,  M,  N,O,  P,  R,  S,ŠT,U,  V,  Z,Ž


  • Asmenvardžių ir pavardžių rašymo būdai senuose dokumentuose

Šis straipsnis padės suprasti, kaip gali būti užrašytos pavardės senuose archyviniuose dokumentuose. Tai pagalba asmenims - ne specialistams, tyrinėjantiems savo šaknis ir ieškantiems duomenų archyvuose. Pateikiama straipsnio santrauka.

Pagal Dr. Jūratės ČIRŪNAITĖS
(Bjidmca herbo bajorė) straipsnį "KAUNO PAVIETO BAJORŲ ĮVARDIJIMAS XVII a. PABAIGOJE"

Šiame straipsnyje yra tiriamas 1690 m. LDK padūmės mokesčių surašymo dokumente užrašytų Kauno pavieto bajorų giminėms priklausančių asmenų įvardijimas.

...straipsnyje nurodytos 1690 m. dokumento bajorų giminėms priklausančių asmenų pavardės, kilusios iš giminių pavadinimų (su jais sutampančios arba iš jų sudarytos). Aptarti tie atvejai, kai asmens pavardė yra kilusi iš tos giminės, kurios sąraše 1690 m. dokumente asmuo buvo įrašytas, pavadinimo (giminės asmenvardžio arba vietovardžio). Straipsnyje taip pat išvardinti 1567 m. dokumento bajorų giminėms priklausančių asmenų antroponimai, kilę iš giminių pavadinimų. Padaryta išvada, jog tai buvo pavardžių užuomazga.
Straipsnyje vartojami terminai bei sąvokos. Pavardė - tai paveldimas asmenvardis, dažniausiai užrašomas antroje arba trečioje įvardijimo pozicijoje. Jį nepakitusį iš tėvo perima sūnus.

 Skaityti daugiau


  • Pagalba pradedantiems naudotis djvu failais

2009-11-13 pradėjome  naują arcyvinių dokumentų demonstravimo internete technologiją DvJu (LizardTech, Inc.)

Yra tūkstančiai archyvinių dokumentų, kurie benaudojant plyšta ir neišlaiko vartotojų antplūdžio, todėl pereinama prie dokumentų skaitmeninimo ir labai svarbu, kad skaitmeninis dokumentas ne tik nebūtų masyvus, bet ir lengvai skaitomas. Tokiems reikalavimams atitinka DvJu (tariama déjà vu), - dokumento formatas, kuris leidžia dokumentą suspausti iki neįtikėtino dydžio ir su labai gera kokybe. Galima sakyti, kad tai alternatyva griozdiškiems pdf failams.

Jeigu turime  tiff 31,2 Mb,  tą patį dokumentą jpeg  formatu - 604 Kb, tai dokumentas, konvertuotas į djvu formatą, sudarys tik 70 Kb. Konvertuoti nuotraukas, pdf dokumentus djvu formatu galima net internete.

Norėdami matyti dokumentus, Jums reikės įdiegti specialų papildinį naršyklei (angliškai plugin),  kurį galima atsisiųsti iš čia. Jį įdiegę greitai ir lengvai atsidarysite djvu failą kitame lange.

 Skaityti daugiau


1843 m. liepos 1 d. oficialiai pradėjo gyvuoti Kauno gubernija (įsaką dėl jos steigimo caras Nikolajus I pasirašė dar 1 842 m. gruodžio 18 d.). Gubernija apėmė... DaugiauPareigybių vertimų pavyzdžiai (rusų-lietuvių kalbomis),  Luomų vertimų pavyzdžiai (rusų-lietuvių kalbomis), Krikšto įrašų vertimai iš lotynų ir lenkų kalbų, Krikšto įrašų vertimai iš lotynų ir lenkų kalbų,  Krikšto metrikos vertimas iš lotynų k., Gimimo ir mirimo aktų įrašų vertimo pavyzdžiai, Krikšto įrašo vertimas iš lenkų k.

 

Pagalbinės nuorodos tyrinėjant genealogiją

 

Asmenų įvardijimas senuose dokumentuose

Istorizmai ir senžodžiai

Asmenvardžių ir pavardžių rašymo būdai senuose dokumentuose

Telšių apskrities parapijų žemėlapiai (Atlas du district de Telsze) 1812 m.

 

Kaip ieško kiti - straipsnis Etaplius.lt naujienų portale

 

Protected by Copyscape Online Infringement Checker